„DIABELSKI KOD" ZŁAMANY. Po 300 latach w końcu odszyfrowano "SZATAŃSKIE WERSETY"

Reklama

pt., 09/22/2017 - 14:52 -- koscielniakk

Tajemniczo zaszyfrowany list, który w XVII w. napisała zakonnica twierdząca, że skusił ją sam diabeł, wreszcie odszyfrowano za pomocą algorytmu, który, o dziwo, został znaleziony w darknecie (w ciemnej, ukrytej części Internetu, do której nie każdy ma dostęp).

 

Siostra Maria Crocifissa della Concezione twierdziła, że Lucyfer próbował namówić ją, by została służką zła, gdy pisała listy do klasztoru Palma di Montechiaro 11 sierpnia 1676 roku, donosi La Stampa.

Wtedy, za pomocą różnych symboli i języków w tym : starożytnego greckiego, cyrylicy, arabskiego i rosyjskiego, napisała wiadomość. Eksperci, kryptografowie, mistycy i okultyści od wieków bezskutecznie próbowali ją rozszyfrować.

Nie tak dawno zespół z Naukowego Centrum Ludum na Sycylii natknął się w darknecie na algorytm, który pozwolił mu rozszyfrować ten pozornie niezrozumiały kod.

„Słyszeliśmy o oprogramowaniu, z którego prawdopodobnie korzysta służba wywiadowcza”, powiedział Times Daniel Abate, dyrektor Centrum.

 

 

„Aby pokazać, że list jest naprawdę diabelski, do złamania kodu przygotowywaliśmy oprogramowanie napisane w starożytnym greckim, arabskim rumuńskim i po łacinie”.

Uzyskany przekład dziwnie napisanego listu zasugerował, że zakonnica nie tylko była utalentowaną lingwistką ale i, być może, cierpiała na schizofrenię.

List prawdopodobnie opisuje Świętą Trójcę katolicyzmu, Boga, Jezusa i Ducha Świętego, jako "bezwartościową masę” twierdzi, że "Bogu zdaje się, że może uwolnić śmiertelników" i wzywa ludzi do opuszczenia Go.

„Uważam, że siostra dobrze znała języki, co pozwoliło jej wymyślić zaszyfrowany list i, być może, cierpiała na schizofrenię, z powodu której wyobraziła sobie dialog z diabłem”, powiedział Abate.

„To nie powstrzymało jednak zainteresowanych sekt satanistycznych, które po opublikowaniu naszych wniosków zaczęły się ze mną kontaktować”, dodał.

„Według mnie to precyzyjny alfabet, wymyślony przez zakonnicę, która z wielką starannością wymieszała jego znaki. Każdy znak jest dobrze przemyślany i uporządkowany, niektóre znaki powtarzają się, być może celowo, a może nieświadomie”, przekazał International Business Times.

 

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

Sputnik News

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama