Odkryto odcisk pieczęci sprzed 2.700 lat należący do zarządcy Jerozolimy

Reklama

pon., 01/08/2018 - 20:28 -- koscielniakk

Zdaniem archeologów, odnalezienie glinianego odcisku pieczęci z pewnością przysłuży się biblijnemu podaniu o zarządcy miasta sprzed 2.700 lat.

 

 

Izraelscy archeolodzy odnaleźli gliniany odcisk pieczęci sprzed 2.700 lat, należący do zarządcy Jerozolimy z czasów biblijnych. 

Artefakt opisany jest w języku staro-hebrajskim i wydaje się, że należał do zarządcy, będącego w owych czasach najszacowniejszą posadą w Jerozolimie, podał do wiadomości izraelski Urząd ds. zabytków.

Odcisk jest wielkości małej monety. Widnieją na nim zarysy dwóch zwróconych do siebie mężczyzn, odzianych w pasiaste, sięgające do kolan szaty.

 

Znalezisko idzie w sukurs biblijnemu podaniu

Wykopano go w pobliżu Ściany Płaczu, w starej części miasta.

"Odnalezienie glinianego odcisku pieczęci idzie w sukurs biblijnemu podaniu o zarządcy Jerozolimy sprzed 2.700", powiedział jeden ze znalazców, Shlomit Weksler-Bdolah z izraelskiego Urzędu ds. zabytków.

Zarządców Jerozolimy desygnowali królowie, a w Biblii wspomina się o tym fakcie dwukrotnie – w 2. Księdze o Królach i w 2. Księdze Kronik.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Komentarze

Wysłane przez ClickFunnel (niezweryfikowany) w
You have the perfect sales funnel... but you're missing something. GOOD COPY! The cost or normal copywriters is out of reach for most people. So, we've been working on a secret project the past few months to make getting ALL of the copy for YOUR funnels REALLY EASY. Want to see a demo of 'Funnel Scripts' in action? Check It Out Here <a href=https://goo.gl/C3JtdP>DO NOT CLICK THIS</a> Thanks! <a href=https://goo.gl/C3JtdP>DO NOT CLICK THIS</a>

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama