Reklama

Przypadkowe odkrycie grupy archeologów dokonane w starożytnym kamieniołomie rzuca nowe światło na tajemnicę, która przez dziesięciolecia zajmowała umysły badaczy- w jaki sposób budowano piramidy egipskie?
Szczątki samicy wymarłego krewnego ssaków i jej 38 młodych należą do najbardziej przekonujących dowodów na to, że dokonała się ogromna zmiana w ewolucji ssaków, dzięki której duże możliwości reprodukcyjne zastąpione zostały większym mózgiem, twierdzą
Grecki statek, w całości, odnaleziono na dnie Morza Czarnego, niedaleko wybrzeży Bułgarii. Antyczny statek handlowy sprzed 2.400 lat jest zdaniem naukowców najstarszym poznanym dotąd wrakiem.
Wiemy, że jego członkowie zabijali już w starożytności. Znano ich zresztą nawet wcześniej. Po dziś dzień część z nich likwiduje aż 95 procent swoich ofiar. Czy to oni znajdują się u źródeł miejskich legend,
Badacze z Uniwersytetu w Jakucku pochwalili się odkryciem doskonale zachowanego źrebięcia odnalezionego w kraterze Batagaj na Syberii – informuje „Siberian Times".
Przy okazji prowadzonych badań archeologicznych, odnaleziono liczący 5.000 lat grób skrywający prastarych „Romea i Julię”. Byli pochowani w pobliżu dwóch koni wyglądających jak zaprzęgnięte.
Grupa greckich i niemieckich archeologów znalazła na Peloponezie w starożytnej Olimpii grawerowaną glinianą tablicę. Miejsce jest wyjątkowe, bo od 776 roku p.n.e. rozgrywały się tam igrzyska olimpijskie.
Czy miliony lat temu istniała na naszej planecie zaawansowana technicznie cywilizacja? Na pytanie, które do tej pory stanowiło domenę "zakazanej archeologii" postanowili odpowiedzieć astrofizyk Adam Frank oraz pracujący dla NASA Gavin A. Schmidt.
Egipskie Ministerstwo Starożytności podało do wiadomości, że w grobowcu Kom Ombo znaleziono popiersie Ramzesa Wielkiego. Na popiersie jednego z najbardziej znanych faraonów natknięto się na południu Egiptu, w Asuanie
Tajemnica tak zwanej "powykręcanej mumii", która przez lata gnębiła egiptologów najprawdopodobniej została odkryta. Gdy archeolodzy w 1886 roku w egipskim Deir el Bahariju znaleźli zmumifikowane ciało, byli zdziwieni tym, że wyglądało jakby

Strony

Reklama