Banderowiec z medalami - morderca polskich kobiet i dzieci - bohater Ukrainy

Reklama

pt., 02/10/2017 - 22:01 -- zzz

Aleksander Szmaluch aka Stepan Bakuniec. Tak wygląda morderca polskich kobiet i dzieci z „pierwszej sotni UPA”, która to bestialsko wymordowała mieszkańców Parośli. Zapamiętajcie sobie, jak wygląda ukraiński rezun, „heroj”, bohater narodowy. Pod marynarką wyszywanicha, pierś obwieszona ukraińskimi medalami. Ot, alegoria obecnej Ukrainy.

Ofiary zbrodni w Lipnikach.

Prezydent Petro Poroszenko ustanowił w dniu 14 października 2014 roku nowe święto narodowe – Dzień Obrońcy Ukrainy. Przypomnijmy, że 14 października 1942 to dzień formalnego utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii – faszystowskiej ludobójczej formacji zbrojnej odpowiedzialnej za zamordowanie ok. 120 tys. cywilnych Polaków na Kresach, głównie kobiet i dzieci. Zabijano je w wyjątkowo okrutny sposób, torturując przed śmiercią.

Wcześniej prezydent Poroszenko oświadczył, że działalność żołnierzy OUN-UPA to przykład heroizmu i nadszedł czas, aby ostatecznie nadać im status kombatantów. Przywileje kombatanckie banderowskim ludobójcom zostały przyznane 14.10.2014 roku.

 

Ukraiński IPN: Nie wyrzekniemy się UPA i Bandery: https://fakty.plportal.pl/artykuly/polska-swiat-historia-kraj-europa/ukrainski-ipn-nie-wyrzekniemy-sie-upa-i-bandery

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

Facebook/PL PORTAL PL

Polub Plportal.pl:

Reklama