Masakra w Ascq: były esesman, który nie „żałuje” oskarżony o podżeganie do nienawiści

Reklama

śr., 07/31/2019 - 12:40 -- koscielniakk

Ten pozew jest następstwem skargi rodzin ofiar masakry, w której zginęło 86 cywilów.

Powiedział w niemieckiej telewizji, że liczba 6 milionów Żydów zamordowanych przez nazistów była przesadzona. Były SS Karl Münter, który był zaangażowany w masakrę w Ascq w 1944 r. Został pozwany za rozmowę o „ Holokauście”  podczas wywiadu z niemieckim kanałem telewizyjnym ARD w listopadzie 2018 r.- podała prokuratura w Hildesheim. Niemcy.

Mężczyzna był członkiem 12. Dywizji SS „Hitlerjugend” („Młodzież Hitlera ”) odpowiedzialnej za masakrę 86 cywilów w Ascq ( na północy Francji ), niedaleko Lille, w nocy z 1 na 2 kwietnia 1944 r., W odwecie za wykolejenie pociągu przewożącego około 350 SS-mannów.

 

„Dlaczego miałbym żałować? "

96 latek, wywołał skandal swoimi komentarzami na temat ofiar nazizmu w czasie II wojny światowej. Zapytany przez ARD, czy żałuje tych wydarzeń, odpowiedział: „Ależ skąd! Dlaczego miałbym żałować? ”.

Zaskarżenie o podżeganie do nienawiści rasowej i urąganie pamięci zmarłych wysunęły rodzin ofiar masakry. Pozwala ono mieć potomkom nadzieję na proces, po nieudanej próbie sądzenia dawnego SS-manna, za współudział w mordach.

W marcu 2018 r. Niemiecki prokurator rzeczywiście umorzył sprawę ze względu na to, że podejrzany został już skazany zaocznie przez sąd wojskowy we Francji w 1949 r. Nie można go było uznać winnym drugi raz za te same wydarzenia.

 

Znalezione podczas spotkania neonazistowskiego

Według Prokuratury, były SS zapewnia, że nie wiedział, że został sfilmowany i nagrany. Ekipa telewizyjna ARD, który przeprowadziła wywiad, przyznała, że natknęli się na niego podczas spotkania neonazistowskiego.

Pomimo skazania po II wojnie światowej, nigdy nie został uwięziony. Ze względu na jego wiek, medycy będą musieli wykonać ekspertyzy medyczne, zaświadczające o możliwości jego sądzenia przed procesem, za jego kontrowersyjne poglądy na temat Holokaustu.

Autor: 
SC, AFP/Tłum. Ewa Kwaśniewicz
Źródło: 

leparisien.fr

Polub Plportal.pl:

Reklama