Polska przed rokiem 966 – Zakazana Historia

Reklama

ndz., 09/11/2016 - 12:28 -- koscielniakk

Silne państwo polskie (WP: bardziej Lechickie. Lechia, Lęchia…) istniało na długo przed rokiem 966 a więc chrztem Polski. Dlaczego oficjalna historia ukrywa prawdę?

 

 

 

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do mitu (powstałego całkiem niedawno, bo… w XX wieku), że Polska istnieje dopiero od daty chrztu. Czyli od 966 roku. A wcześniej? Z jednej strony mówi się nam, że osadnictwo Słowian zaczęło się aż 10.000 lat temu.

A z drugiej strony – aż do 966 roku naszej ery – nic, zero, null, biała plama. Jakby żadnych struktur państwowych tam nie było.

W takim razie, jeśli Słowianie byli, cytuję: “nieokrzesanymi dzikusami” bez własnego pisma, to czemu tych terenów nie zajęło Imperium Rzymskie, które przez wieki musiało się zadowalać co najwyżej wyprawami handlowymi na nasze ziemie? I to też w ograniczonym zakresie?

Taki trick historyczny, że Polska istnieje od momentu chrztu w 966, ma także inne podłoże – typowo socjotechniczne. Oto bowiem podświadomie łączy organizm państwa polskiego z kościołem katolickim, a więc najbardziej zbrodniczą organizacją na świecie. Organizacją, która nie tylko błogosławiła inkwizytorów, ale także pobłogosławiła hitlerowskie tanki ruszające najpierw na podbój II RP a potem ZSRR (Cytat: “nowa wyprawa krzyżowa” – ówczesny papież).

Cytat: “Obejrzałem sobie animację produkcji zachodniej prezentującą zmiany map Europy na przestrzeni wieków i zrozumiałem, jak groźne jest twierdzenie, iż Polska powstała dopiero wraz ze chrztem Mieszka.

 

Badania genetyczne wykazują wielowiekową obecność Słowian na ich ziemiach od Łaby po Wołgę, najstarsza mutacja – haplogrupa wywodząca się z naszych ziem szacowana jest na ponad 10 000 lat, ale nawet chcąc oprzeć się na dokumentach pisanych możemy wskazać „Historię wojen” Prokopiusza z Cezarei z roku 512 n.e. mówiącą o germańskich Helurach, którzy przeszli ze swych siedzib nad Dunajem przez ziemie Sklawinów. Tu warto wspomnieć, że Rzymianie wszelkie ludy zamieszkujące na terenach Środkowej Europy określali terminem Germanie, a ziemie przez nich zamieszkiwane Germanią.

Dość cennym dla opisania przedchrześcijańskiej historii naszych ziem jest dokument szpiegowski sporządzony około roku 844 dla króla wschodnich Franków Ludwika II „Niemieckiego”, czyli ponad 120 lat przed chrztem Mieszka. Dokument ten zawiera listę ludów zamieszkujących na wschód od państwa wschodnich Franków, wraz z podaniem liczby osad i grodów. Dokument ten pozwala nam się zorientować o sile gospodarczej związków zamieszkujących nasze ziemie.

I tak dla przykładu Goplanie posiadali około 400 grodów, lud określany jako Thafnezi, zamieszkujący prawdopodobnie gdzieś na Mazowszu posiadał 257 grodów, Thandesi, lud zamieszkujący nad Obrą podbity przez Mieszka, 200 grodów. Miloxi, zamieszkujący Wielkopolskę – ziemie rodowe Piastów, 67 grodów, w sumie na terenach dzisiejszej Polski Geograf Bawarski wymienia ponad 1200 grodów, a mówimy o czasach na 100 lat przed Mieszkiem. To nie były puste tereny, po których tylko wilk i niedźwiedź grasował, to były prężne organizacje, które można porównywać do państw. Podlegały one dalszym łączeniom, podbojom. Właśnie z tych organizmów wzięły się dzisiejsze krainy takie, jak Mazowsze, Wielkopolska, Małopolska, Śląsk, które w średniowieczu określano ziemiami. Do boju stawało rycerstwo ziemi Mazowieckiej..

 

Mówiąc o grodach, warto wspomnieć o naszej myśli fortyfikacyjnej. Gród książęcy na Ostrowiu Lednickim otoczony był 9-13 metrowej wysokości wałem ziemno-drewnianym o konstrukcji skrzynkowej. (to wysokość dzisiejszych 3-4 kondygnacyjnych budynków). Było to obwarowanie ówczesnymi metodami walki nie do zdobycia. Mury kamienne można było podkopać, kruszyć ogniem, nasze rozwiązanie było odporne na podkopy, na ogień i jeśli atakujący nie sforsowali bram (jak to miało miejsce podczas najazdu księcia czeskiego Brzetysława, który zdobył i zniszczył Ostrów Lednicki) warownia nie była do zdobycia.

 

Taka była siła gospodarcza ludu, którego ówcześnie określało się jako Lachów, co po dziś dzisiejszy pozostało w potocznym języku Ukraińców, Białorusinów czy też Rosjan.

Słowianie Zachodni

Kolejnym tematem który jakoś nie może przebić się przez nasze podręczniki szkolne to sprawa Słowian Zachodnich. Między Odrą w Łabą istnieją dwa silne związki plemienne, serbołużyczanie i Wieleci, których podbój i wynarodawianie, określane dziś jako chrystianizacja, trwa po rok 1200. Popatrzmy na mapę prezentującą ich ziemie z czasów Mieszka.

 

 

 

Czy też mapę orientacyjną prezentującą główne organizacje państwowe na ziemiach Słowian Zachodnich z przełomu IX / X w.

Tak jeszcze dla ciekawostki pokażę mapę okolic dzisiejszego Berlina z roku ok. 1150, spokojnie przez jeszcze 50 lat w stosunku do mapy tereny te będą zamieszkiwali Szprewianie, lud słowiański. Kopanica, dziś dzielnica Berlina pada ok. roku 1200. A są to czasy rozbicia dzielnicowego w Polsce, Leszka Białego, Mieszka III Starego, Bolesława Kędzierzawego czy Kazimierza II Sprawiedliwego.

Polska nie powstała wraz z chrztem, Polska to długi proces, na który składała się praca kolejnych pokoleń, budowniczych, rolników, rzemieślników, wojów, władców i poddanych. Chrzest, a w zasadzie nie chrzest, a dokument Dagome iudex, w którym Mieszko oddaje Polskę we władanie papieżowi, stając się jego lennikiem wpisuje Polskę w orbitę krajów chrześcijańskich.

Krajów których obecność na mapie raczy widzieć zachodnia Europa. Stąd właśnie dopiero wtedy w historii podręcznikowej pojawia się Polska, stąd nikt nie chce pamiętać, że ziemie Słowian rozciągają się aż po Łabę. No ale historię przecież piszą ci, co wymordowali bohaterów.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Komentarze

Wysłane przez Noico (niezweryfikowany) w
Co nam da to, że odkrywamy nieznane przekręty w historii? Obecna sytuacja nie zmieni się.Czasy wielkich imperii powoli przechodzą w przeszłość. A młodym pokoleniom potrzebna jest radosna pozytywna przyszłość, Zwolennikiem kościoła nie jestem, ale .... Pierwsze "pisanie" w polskim jezyku: Bogurodzica dziewica bogiem sławiena Maryja"....potwierdza czas powstania polskości na obecnych ziemiach

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Your powered PA speaker system should fit your needs.<br> <br> <br> <br> my web-site :: microlab speaker price in bangladesh, <a href="http://abettertodaymedia.com/power-music-life/">Tanesha</a>,

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
each time i used to read smaller posts which as well clear their motive, and that <br> <br> is also happening with this piece of writing which I <br> <br> am reading now.<br> <br> <br> <br> Also visit my blog post - Fastbom Service - http://Pciapp.Cloudapp.net/gpath/index.php/User:SamualMillican

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Have you ever considered about adding a little bit more than just your articles?<br> <br> I mean, what you say is valuable and all. Nevertheless think of if you added some great photos or video clips <br> <br> to give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with pics and video clips, this <br> <br> website could undeniably be one of the most beneficial in its niche.<br> <br> Awesome blog!<br> <br> <br> <br> Feel free to visit my web blog Mokotek fit tracker - http://xen.media/index.php?title=Private-brand_Fit_Band_Or_Watch_Producer_Located_In_China

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I'm inspired!<br> <br> Very useful information particularly the ultimate section :<br> <br> ) I take care of such information a lot. I was seeking this certain information for <br> <br> a long time. Thank you and good luck.<br> <br> <br> <br> Here is my blog post - MOKO Technology China - https://applecherry.net/?document_srl=1019732

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
خریدار بلیط هم در کنار خرید آنلاین بلیط <br> <br> هواپیما، متعهد می شود که از کلیه <br> <br> قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.<br> <br> <br> <br> <br> <br> نگاهی به معاینه وب سایت <a href="http://Tiny.cc/qlf54y">خرید آنلاین بلیط هواپیما مشهد</a>

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w
Hi, I read your blogs on a regular basis. Your humoristic style is witty,<br> <br> keep doing what you're doing!<br> <br> <br> <br> My blog ... <a href="https://Blossomug.com/index.php/component/k2/itemlist/user/1111432">Eastwin</a>

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama