1800-letni wielki fallus odkryty w pobliżu Muru Hadriana

Reklama

ndz., 03/03/2019 - 13:34 -- zzz

Pojawiają się na niebie, gdy najmniej się tego spodziewamy, rysowane przez śmiałych pilotów gotowych zaryzykować życie, aby ludzie z ziemi mogli podziwiać wielkiego fallusa. 

 

To było niesamowite odkrycie w tym tygodniu, kiedy archeolodzy z Newcastle University i Historic England odkryli fragmenty graffiti, wyrzeźbione przez rzymskich żołnierzy w roku 207, w kamieniołomie w pobliżu części Muru Hadriana w Cumbrii w Anglii.

Wśród skrupulatnie rzeźbionych kompozycji rzymskich był wyraźnie rozpoznawalny fallus, który zdaniem badaczy z Uniwersytetu w Newcastle służył jako znak szczęścia w tym okresie.

"Te inskrypcje w Gelt Forest są prawdopodobnie najważniejsze na granicy Muru Hadriana", powiedział w komunikacie prasowym Mike Collins, inspektor zabytków starożytnej Anglii w Hadrian's Wall. 

Ściana Hadriana, zaprojektowana w celu "oddzielenia barbarzyńców od Rzymian", zgodnie z biografią cesarza napisaną 200 lat po budowie muru AD 122, była poddawana gruntownej renowacji w czasie, gdy powstawały nowo odkryte rzeźby.

W owych czasach rzymscy żołnierze pracowali w kamieniołomie, aby wzmocnić fragmenty fortyfikacji długości 73 mil, rozciągających się przez całą północną Anglię, od morza do morza. Nieuchronnie pojawiła się nuda i mamy wynik na ścianie wyrzeźbiony ponad 1800 lat temu.

 

Autor: 
JD Simkins
Źródło: 

militarytimes.com

Polub Plportal.pl:

Reklama