Egipt wyjaśnia Elonowi Muskowi, że piramidy nie były budowane przez kosmitów

Reklama

śr., 08/05/2020 - 12:19 -- AleksandraJ

Egipt zaprosił miliardera Elona Muska, aby odwiedził ich kraj i przekonał się na własne oczy, że słynne piramidy nie były budowane przez kosmitów.

 

Szef SpaceX napisał post w serwisie Twitter, który zdawał się być poparciem dla teorii spiskowych mówiących, że przybysze z obcych planet byli zamieszani w budowę kolosalnych budowli.

Egipska minister ds. współpracy międzynarodowej nie chce jednak o tym słyszeć. Jej zdaniem, zobaczenie na własne oczy grobowców budowniczych piramid mogłoby stanowić dowód o braku udziału istot pozaziemskich zamieszanych w ich budowę. Grobowce odkryte w latach dziewięćdziesiątych, według ekspertów, przemawiają za tym, że te wspaniałe struktury zostały w rzeczywistości zbudowane przez starożytnych Egipcjan.

W piątek, technologiczny magnat napisał na Twitterze: „Kosmici zbudowali piramidy – to jasne.” Tweet ten został opublikowany więcej niż 84,000 tysiące razy.


@ELONMUSK

Egipska minister ds. współpracy międzynarodowej - Rania al-Masat – odpowiedziała na ten post mówiąc, że obserwowała i podziwiała pracę Muska. Usilnie nalega jednak, aby ten zagłębił się w historię i fakty na temat budowy tych faraońskich struktur.


@RANIAALMASHAT

 

Egipski archeolog Zahi Hawas również odpowiedział krótkim nagraniem z Arabii, które opublikował w mediach społecznościowych. Mówi w nim, że argument Muska jest „totalną halucynacją”.

„Odkryłem grobowce, w których złożone zostały ciała budowniczych piramid. Dzięki temu wiemy, że byli oni Egipcjanami, a nie niewolnikami” – cytuje słowa archeologa EgyptToday. Musk później udostępnił link w serwisie Twitter do strony w serwisie BBC History, która poświęcona była życiu budowniczych piramid, mówiąc: „Ten artykuł BBC niesie ze sobą sensowne podsumowanie tego, jak budowano piramidy.”

Do naszych czasów ocalało więcej niż 100 piramid, ale najsławniejszą z nich wszystkich jest Wielka Piramida w Gizie, w Egipcie, która mierzy ponad 137 metrów. Większość z nich zbudowano, aby pełniły rolę grobowców – ostatnie miejsce spoczynku egipskich monarchów.

Musk jest znany ze swojego produktywnego i czasami nieobliczalnego tweetowania. W wywiadzie dla CNBC powiedział: „Twitter jest strefą wojny. Jeśli ktoś raz wskoczy w strefę wojny to jest to jak: ‘W porządku, jesteś na arenie. Do dzieła!’”

Autor: 
Tłumaczenie: Eryk Salamon
Polub Plportal.pl:

Reklama