W piramidzie Cheopsa odkryto ogromną komorę

Reklama

pt., 11/03/2017 - 13:34 -- koscielniakk

Nikt nie wie, co znajduje się w komorze długiej na 30 i wysokiej na kilka metrów. Jak donosi magazyn Nature, naukowcy odkryli w piramidzie Cheopsa, zbudowanej w leżącej na lewym brzegu Nilu Gizie, ogromną komorę. Do odkrycia doszło dzięki wykorzystaniu sprzętu do badań radiograficznych.

 

 

Komora długa na 30 i wysoka na kilka metrów, została odnaleziona w wyniku różnych procedur i naukowych analiz. Nie jest jasne, co skrywa jej wnętrze. Piramida Cheopsa została zbudowana w czasach IV dynastii, za panowania faraona Cheopsa (rządził od 2509 do 2483 roku p.n.e.) i chociaż mówimy o jednym z najstarszych i największych zabytków na świecie, wciąż nie ma jednomyślności co do tego, jak została zbudowana.

„Aby lepiej zrozumieć jej strukturę wewnętrzną, zeskanowaliśmy piramidę za pomocą mionów, będących składnikiem wtórnego promieniowania kosmicznego, tylko częściowo pochłanianych przez kamień ", napisali naukowcy.

"Promieniowanie rentgenowskie pozwala nam w sposób bezinwazyjny wykrywać istniejące, ale nieznane do tej pory komory wewnątrz piramidy."

Pierwsze większe odkrycie od XIX wieku

W studium pisze się o komorze długiej na około 30 metrów, znajdującej się nad Wielką Galerią piramidy. Jak twierdzą naukowcy, to po pierwsze od XIX wieku większe odkrycie wewnętrznej struktury w Wielkiej Piramidzie.

"Chociaż wciąż nie ma informacji o tym, jaką rolę pełniła komora, odkrycie pokazuje, jak współczesna fizyka może rzucić nowe światło na światowe dziedzictwo archeologiczne ", podkreślają.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Al Jazzeera

Komentarze

Wysłane przez Mago (niezweryfikowany) w
Ciekawe ile jeszcze takich miejsc jest jeszcze do odkrycia.....

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama