Dwarka- azjatycka Atlantyda

Reklama

czw., 09/03/2020 - 17:25 -- MagdalenaL

Do największych tajemnic czasów współczesnych znawcy tematu zaliczają Dwarkę- indyjskie, zatopione miasto. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, kto je zbudował w czasach antycznych i w jaki sposób zatonęło. 

Osady wraz z imponującymi budynkami leżą 36 m pod wodą, a pierwsze poważne poszukiwania naukowe miały miejsce dopiero w 1979 roku. Od tamtego czasu aż do dzisiaj nie ustają kontrowersje wokół pytań, kto i kiedy zbudował miasto i właściwie dlaczego znalazło się na dnie morskim?  

Na ani jedno z tych pytań nie ma oficjalnych odpowiedzi. Kiedyś wiązano Dwarkę z Aleksandrem Macedońskim, jego marszem do Indii i budową miast obronnych. Potem, najnowszą metodą węglową ustalono, że ma co najmniej 10 000 lat!

Nazwa "Dwarka" oznacza "Złote miasto" i według interpretacji niektórych indyjskich badaczy łatwo jest je powiązać z tradycjami przekazanymi przez epos „Mahabharta” i założeniem, że zostało wzniesione na cześć hinduskiego bóstwa Kryszny. 

Nie ma też odpowiedzi na pytanie, jak wyglądało miasto, którego najdłuższa strona o długości aż 8 km, wykonana była z granitowego kamienia?

W styczniu 2017 roku Zakład Archeologii Podwodnej Indyjskiego Instytutu Geodezji odnalazł mury twierdzy Dwarki. Były wykonane z tego samego materiału, co większość budynków miasta i stanowiły część pewnej całości, co jeszcze bardziej zdezorientowało badaczy, ponieważ fragmenty masywnej skały zostały znalezione kilka kilometrów dalej, podobnie jak liczne kamienne rzeźby, brąz i biżuteria.

Miasto miało odpowiednio zaaranżowane budynki, ulice, place. Ci, którzy uważają, że to jest właśnie miasto opisane przez „Mahabhartę” są pewni, że już wkrótce zostaną odkryte jego pozostałe fragmenty. Najbardziej mistyczne miasto na świecie liczyło, zgodnie z tradycją,  900.000 budynków! Pałac królewski był wykonany z białego marmuru, zdobiony złotem i srebrem. 

Nawiasem mówiąc, w Indiach jest kilka starożytnych miast o tej samej nazwie.

 

Autor: 
Tłum. Emila Liberda
Źródło: 

P.I./blic.rs

Dział: 
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama