Odnaleziono nietknięte szkielety prehistorycznych „Romea i Julii”. Pochowani zostali jedno obok drugiego

Reklama

pon., 07/30/2018 - 13:18 -- koscielniakk

Przy okazji prowadzonych badań archeologicznych, odnaleziono liczący 5.000 lat grób skrywający prastarych „Romea i Julię”. Byli pochowani w pobliżu dwóch koni wyglądających jak zaprzęgnięte.

 

 

Jak donosi Daily Mail, prehistoryczni kochankowie zostali odnalezieni w rejonie Karagandy w Kazachstanie. Przy mężczyźnie leży sztylet i grot strzały, a kobieta ma biżuterię, w tym bransoletki ozdobione kamieniami półszlachetnymi.

Jeśli chodzi o konie, to prawdopodobnie zostały złożone w ofierze po śmierci właściciela – jednego z elitarnych wozaków z epoki brązu.

 

Archeolog, dr Igor Kukuszkin, który brał udział w odgrzebywaniu powiedział, że istnieją pewne niejasności w związku z wzajemnymi relacjami i śmiercią pochowanej pary.

- Takie wspólne groby nie były rzadkością na naszych terenach, ale ciekawe, kim jest ta druga osoba.. Czy to mąż i żona? A może nie byli ze sobą związani, ale zmarli w tym samym czasie? Nasze badania nie wykazały śladów gwałtownej śmierci, ale dalej pracujemy nad wyjaśnieniem przyczyn ich zgonu. Jesteśmy pewni, że konie zabito. Jak się ogląda zdjęcia widać, że konie leżą w pozycji, jakby były wprzęgnięte do wozu. U "Romea i Julii" znaleziono przedmioty z tamtej epoki, mężczyznę pochowano z grotem strzały i metalowym sztyletem, a kobietę z bransoletami ozdobionymi półszlachetnymi kamieniami.

Doktor Kukuszkin przyznał, że to prawdziwa rzadkość i niebywałe szczęście odnaleźć grób sprzed 5.000 lat, w tak znakomitym stanie i przez nikogo nieobrabowany.

 

 

Autor: 
S.R/Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

dailymail.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama