Rosyjski podręcznik geopolityki z 1997 roku przewidział przyszłość

Reklama

pt., 11/01/2019 - 19:48 -- zzz

USA wywołać konflikt rasowy i społeczny za pomocą Afro-Amerykańskich rasistów. Ukraina to nie państwo i zostanie anektowana. Turcja stanie się wrogiem Rosji. Anglię – odciąć od Europy.”

 

Aleksander Dugin

 

 

Aleksander Dugin to obecnie główny ideolog rosyjski, wyznawca idei panslawizmu, którego gruba, 600 stronicowa książka „Założenia geopolityki” jest podręcznikiem w moskiewskiej Akademii Sztabu Generalnego im. Woroszyłowa, szkolącej generałów Rosji na dwuletnich studiach wojskowych, w której zresztą studiował też Jaruzelski i wielu innych dowódców Ludowego Wojska Polskiego. Dugin przedstawia w niej szczegółowe plany ekspansji Rosji na świecie, które mają pozwolić Rosji na odzyskanie statusu supermocarstwa. Książka została napisana niemal 20 lat temu, a władze rosyjskie zrealizowały plan w niej zawarty – z tego powodu autor przewidział w niej niezwykle trafnie co będzie działo się na świecie dziś i czego możemy się jeszcze spodziewać. Żaden analityk amerykański ani europejski nie zrozumiał tak dobrze sytuacji w regionie i nie przewidział tego co Dugin. Dlatego prawie 20 lat po wydaniu książki, to jest dziś, warto się nad nią pochylić aby zobaczyć jak wiele prognoz się spełniło i jak bardzo Rosja osiągnęła swoje cele przez ten czas. A oto one:

„W USA wywołać konflikt rasowy i społeczny za pomocą Afro-Amerykańskich rasistów” – zamieszki rasowe w Ameryce, osiągnięte przy pomocy takich ruchów jak Black Lives Matter osiągnęły poziom z czasów białego rasizmu Ku-Klux-Klanu, dzielą kraj i powodują wiele ofiar. Odnawiają się nawet stare ruchy, takie jak rasistowskie Czarne Pantery, co destabilizuje Amerykę i dzieli jej obywateli jak nigdy dotąd, co widać po ostatnich wyborach prezydenckich.

 

Antypolicyjne zamieszki ruchu Black Lives Matter

 

Antypolicyjne zamieszki ruchu Black Lives Matter

 

 

 

„Ukraina to nie państwo i zostanie anektowana” – Dugin jest wielkim wrogiem Ukrainy, o której twierdzi że „To nie państwo, nie ma żadnego eksportu kulturowego, własnych grup etnicznych”. Z tego punktu widzenia Ukraina jest pewną Rosjo-Polską. W 2014 roku doradzał Putinowi inwazję dla zajęcie kraju i ponownego włączenia go do Rosji. W 2015 roku odbyła się inwazja na Krym, Donieck i Ługańsk która zakończyła się całkowitym militarnym sukcesem – armia ukraińska została rozbita w ciągu 4 tygodni.

„Anglię odciąć od Europy” – Brexit, wspierany przez Putina stał się faktem. Anglicy do teraz są zszokowani i sami nie wiedzą jak to się stało, zwłaszcza młodzież, która głosowała wcześniej za wyjściem z Unii Europejskiej i dała się zmanipulować. Do dzisiaj nie zaczęły się negocjacje dotyczące wyjścia, których początek planuje się dopiero na marzec, bo nikt w Anglii nie wie od czego nawet zacząć. Propaganda, szczególnie internetowa okazała się skuteczna i doprowadziła do osiągnięcia tego celu. Dugin chciał usunąć Anglię z Europy, bo wierzy, że jest to stały sojusznik Amerykanów i osłabienie wpływów brytyjskich w Unii Europejskiej będzie wzmacniało wpływy Rosji w Europie.

„Turcja stanie się wrogiem Rosji, dlatego trzeba ją wewnętrznie osłabiać przez konflikt etniczny, wspierając Kurdów i inne grupy” – incydent w którym Turcja zestrzeliła rosyjskie myśliwce, zabijając dwóch pilotów stał się zarzewiem najpoważniejszego konfliktu między tymi krajami od stu lat i doprowadził do zamieszek w Moskwie i w Ankarze. Dugin uważa że Turcja jest naturalnym rywalem Rosji i jedyny sposób aby sobie z nią poradzić to wspieranie Kurdów – co również się udaje, a do dziś kurdyjski problem nie jest rozwiązany.

A co się dotąd nie sprawdziło?

Rosja nadal wykorzystuje narzędzia propagandy oraz siły militarnej aby dokonywać projekcji wpływów na ościenne kraje, ale nie ma bezwzględnej siły aby osiągnąć wszystkie cele. A oto czego jeszcze nie wykonano, a co jest w planie strategów z Moskwy, zawartym w „Założeniach geopolityki”:

– „Rozmontować Chiny” – 20 lat temu Dugin przewidział, że Chiny będą największym zagrożeniem Rosji, dlatego trzeba przeciągnąć na swoją stronę Indie, obydwie Koree i może się dołączyć jeszcze Wietnam i Indonezja, które to kraje mają uczestniczyć w powolnym demontażu Chin przez wpływy polityczne i wzniecanie tendencji separatystycznych, takich jak w Tybecie.

– „Polska musi mieć specjalny status w Unii Euroazjatyckiej” – Dugin nie jest specjalnie wrogiem Polski, jest gorącym zwolennikiem panslawizmu, ideologii powstałej już w XIX-wiecznym romantyzmie, według której państwa słowiańskie tworzą wspólnotę kulturową, dlatego muszą się trzymać razem. Polska powinna być krajem między Wschodem a Zachodem, ale oczywiście powinna wyznawać tradycyjne wartości konserwatywne.

Panslawizm

 

 

 

Panslawizm – najciemniejszy zielony to Słowianie południowi, średnio-zielony to Słowianie wschodni, a jasno-zielony – Słowianie zachodni, do których ma należeć też Polska.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

krajwspanialy.pl/

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama