Reklama

Homo sapiens przybył z Afryki do Europy nawet 150.000 lat wcześniej, niż do tej pory sądzono, twierdzą naukowcy, którzy analizowali czaszkę człowieka nowożytnego znalezioną w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku w jaskini na południu Grecji.
Jak podał do wiadomości Uniwersytet w Tübingen, niemieccy i kurdyjscy archeolodzy odkryli, dzięki suszy, w korycie Tygrysu pałac sprzed 3.400 lat.
Noc Kupały zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą, obchodzona jest w nocy z 21 na 22 czerwca. Jest to słowiańskie święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, związane z letnim przesileniem Słońca oraz najkrótszą
Ślady, jakie 14.000 lat temu zostawili ludzie w gliniastym podłożu jaskini Basura na południu Włoch pokazują, jak nasi przodkowie z epoki kamiennej badali mroczne i czasami nieprzewidywalne przejścia podziemne.
Archeolodzy odkryli niedawno w Egipcie “bardzo dobrze zachowane” zwoje papirusów i mają nadzieję, że pomogą im one wyjaśnić, jak naprawdę budowane były piramidy.
Pomysł sklonowania konia sprzed 42.000 lat pojawił się już w ubiegłym roku. Teraz naukowcy zdradzają, jak zamierzają tego dokonać. Żeby tego było mało, w ciele konia znalezionego w syberyjskiej zmarzlinie natknęli się na żywą krew (najstarszą na
Wenecjanie chcą udowodnić, że pochodzą z Polski. Dokładniej mierzą w kulturę łużycką, którą wskazują jako podłoże kulturowe większości krajów europejskich. Właśnie między Łabą a Bugiem upatrują kolebki Wenedów, których my nazywamy Wędami. Ludu, który
Od 8 marca w Muzeum Miedzi w Legnicy będzie można podziwiać wystawę "Drogą S3 w przeszłość. Odkrycia archeologiczne z lat 2015-2017!". W czasie prac wykopaliskowych odnaleziono łącznie setki tysięcy zabytków od czasu neolitu do późnego średniowiecza
Pojawiają się na niebie, gdy najmniej się tego spodziewamy, rysowane przez śmiałych pilotów gotowych zaryzykować życie, aby ludzie z ziemi mogli podziwiać wielkiego fallusa.
Starożytni uważali kobiety za niedoskonałe, rozwiązłe istoty, których rozkosz jest uzależniona od… spermy. Niezwykle dużo wysiłku wkładali przy tym w wymyślanie niestworzonych teorii na temat kobiecego ciała.

Strony

Reklama