Reklama

Chociaż umarł ponad 2.300 lat temu, wygląda na to, że tajemnica jego śmierci dopiero teraz została rozwiązana, a to dzięki Katrin Hall z nowozelandzkiego Otago University. Dr Hall -lekarka i wykładowczyni w Szkole Medycznej Dunedin
W starożytnej nekropolii w egipskiej Sakkarze odkryto grobowiec liczący 4400 lat. Był nietknięty i nieograbiony. Grobowiec może skrywać kilka tajemnic, które badacze mają zamiar odkryć w ciągu kilku miesięcy.
Amerykańscy naukowcy zebrali dowody na to, że 3700 lat temu doszło w atmosferze do eksplozji dużego ciała niebieskiego. Wybuch zniszczył obszar dzisiejszej Jordanii w rejonie Morza Martwego.
Naukowcy badający brazylijskie tereny o powierzchni ponad 230.000 km², z 200 milionami stożkowatych kopców odkryli, że powstały one jeszcze za czasów starożytnego Egiptu. Przeanalizowawszy teren w 11 miejscach są zdania
Przypadkowe odkrycie grupy archeologów dokonane w starożytnym kamieniołomie rzuca nowe światło na tajemnicę, która przez dziesięciolecia zajmowała umysły badaczy- w jaki sposób budowano piramidy egipskie?
Szczątki samicy wymarłego krewnego ssaków i jej 38 młodych należą do najbardziej przekonujących dowodów na to, że dokonała się ogromna zmiana w ewolucji ssaków, dzięki której duże możliwości reprodukcyjne zastąpione zostały większym mózgiem, twierdzą
Grecki statek, w całości, odnaleziono na dnie Morza Czarnego, niedaleko wybrzeży Bułgarii. Antyczny statek handlowy sprzed 2.400 lat jest zdaniem naukowców najstarszym poznanym dotąd wrakiem.
Wiemy, że jego członkowie zabijali już w starożytności. Znano ich zresztą nawet wcześniej. Po dziś dzień część z nich likwiduje aż 95 procent swoich ofiar. Czy to oni znajdują się u źródeł miejskich legend,
Badacze z Uniwersytetu w Jakucku pochwalili się odkryciem doskonale zachowanego źrebięcia odnalezionego w kraterze Batagaj na Syberii – informuje „Siberian Times".
Przy okazji prowadzonych badań archeologicznych, odnaleziono liczący 5.000 lat grób skrywający prastarych „Romea i Julię”. Byli pochowani w pobliżu dwóch koni wyglądających jak zaprzęgnięte.

Strony

Reklama