Reklama

Rzymscy autorzy używali słowa Germanie jako wspólnego określenia dla ludów żyjących w Północnej i Środkowej Europie. Jednak tak określane ludy i plemiona nie czuły żadnej przynależności do tej wspólnoty.
Być może istnieje astronomiczny projekt kryjący się za wymiarem i położeniem Sfinksa, ujawniający się przez pozycję wobec słońca w równonoc wiosenną i jesienną.
Emeryci z Norwegii natknęli się na starożytne malowidła, które znajdowały się na małej pochyłej ścianie.
Szef SpaceX napisał post w serwisie Twitter, który zdawał się być poparciem dla teorii spiskowych mówiących, że przybysze z obcych planet byli zamieszani w budowę kolosalnych budowli.
W Luksorze, na wschodnim wybrzeżu Nilu, w południowej części starożytnych Teb, znaleziono mumię sprzed 3.600 lat.
Około 4 tys. lat temu w dzisiejszym Bruszczewie (Wielkopolska) istniała unikalna w skali Europy Środkowej obszerna osada obronna, która otoczona była jeziorem. Teraz naukowcy przyjrzą się bliżej temu zbiornikowi i spróbują ustalić m.in. jak wpłynął n
Najnowsze badania wykazały, że ludzie żyjący 400.000 do 40.000 lat temu nurkowali w poszukiwaniu skorupiaków. Informacja ta burzy stereotyp o neandertalczykach jako brutalnych istotach bez jakichkolwiek zdolności do myślenia.
Zdaniem australijskich i indonezyjskich badaczy, malowidło znalezione w jednej z jaskiń na indonezyjskiej wyspie Celebes jest być może najstarszą poznaną dotąd kompozycją ścienną. Odkryto je w wapiennej jaskini w 2017 roku i jak pisze Nature,
Odkryto szczątki 227 dzieci, poświęconych aby uśmierzyć gniew bogów cywilizacji Chimu.
Naukowcy odkryli skrzynię pełną cennych przedmiotów używanych, jak można przypuszczać, do magicznych rytuałów.

Strony

Reklama