Reklama

Wielka Biblioteka Aleksandryjska to ogromna biblioteka, która była częścią instytutu badawczego znanego jako „Muzeum” w Aleksandrii w Egipcie. Biblioteka jest owiana tajemnicą
W ciągu całej historii ludzkości wielkie cywilizacje powstawały, rozwijały się i upadały. Wiele z nich zostało dobrze udokumentowanych przez historyków, a późniejsze cywilizacje były w stanie prześledzić ich powstanie i upadek.
Kompleks mógł być używany jako schronienie podczas rządów rzymskich w Turcji
Ciała wielu mieszkańców Pompejów rozpadły się z powodu wysokiej temperatury podczas erupcji, zaś inne zachowały się doskonale w popiele i pumeksie.
Archeolodzy w Szkocji uronili „prawdziwe łzy” po odkryciu kamienia pokrytego geometrycznymi rzeźbami, które Piktowie, rdzenni mieszkańcy tego regionu, zaprojektowali około 1500 lat temu.
Wczesnosłowiańska mitologia była wyzwaniem dla historyków. W przeciwieństwie do wielu innych mitologii, nie istnieje żaden oryginalny materiał źródłowy, ponieważ pierwsi Słowianie nie pozostawili żadnych zapisów.
Alfabet cyrylicy to system pisma opracowany w IX–X wieku n.e. dla słowiańskich ludów prawosławnych.
Starożytna Armenia, położona na południowym Kaukazie w Eurazji, została zasiedlona w epoce neolitu, ale jej pierwszym odnotowanym państwem właściwym było królestwo Urartu z IX wieku p.n.e.
Naukowcy badający prehistoryczne skorupy jaj z Nowej Gwinei odkryli oznaki udomowienia kazuara.
Liczący 5000 lat bębenek kredowy zostanie po raz pierwszy wystawiony na widok publiczny w przyszłym tygodniu, ponad sześć lat po jego odkryciu przez archeologów w Anglii.

Strony

Reklama