Reklama

Każdy z nas ma choć ogólne pojęcie o sfinksach. Są ważną częścią kultury starożytnego Egiptu i starożytnej Grecji. Skąd tak naprawdę wzięły się sfinksy?
Archeolodzy dokonali szczególnego odkrycia w Egipcie. Jest to osada w pobliżu Luksoru, która zdaniem ekspertów może opowiedzieć wiele o życiu w starożytnym Egipcie za panowania faraona Amenhotepa III.
Archeolog uważa, że zdolność do myślenia i tworzenia przedmiotów mogła nie być ograniczona jedynie do homo sapiens.
Tekst datowany na około 1450 roku p.n.e. jest prawie o 1000 lat starszy niż poprzednie źródła pisane o praktykowanym w starożytnym Egipcie rytualnym balsamowaniu.
Miło jest puścić wodze fantazji podczas wizyt w muzeach wypełnionych starożytnymi rzeźbami przedstawiającymi szlachetnych ludzi i historyczne postacie. W rzeczywistości możesz zwariować, puszczając wyobraźnię, fantazjując o tym, jak naprawdę wyglądał
Rolnik z Małopolski przed laty znalazł na swym polu nietypowe znalezisko. W internecie zamieścił zdjęcie artefaktu, by zasięgnąć informacji od internautów. Tym sposobem ściągnął na siebie policję. 
Znalezisko to “może być najstarszą wytwórnią piwa o wysokiej mocy produkcyjnej na świecie.” Archeolodzy pracujący w Egipcie odkryli coś, co może się okazać najstarszą znaną nam fabryką piwa. Wiek znaleziska jest oceniany na około 5 tysięcy lat.
Ötzi, zwany też "człowiekiem z Similaun" lub "człowiekiem lodu" - przydomek nadany szczątkom człowieka, który zmarł ok. 3300 lat p.n.e. Przydomek ten pochodzi od nazwy doliny Ötztal w Południowym Tyrolu, w Alpach Ötztalskich - tam go znaleziono.
Rzymscy autorzy używali słowa Germanie jako wspólnego określenia dla ludów żyjących w Północnej i Środkowej Europie. Jednak tak określane ludy i plemiona nie czuły żadnej przynależności do tej wspólnoty.
Być może istnieje astronomiczny projekt kryjący się za wymiarem i położeniem Sfinksa, ujawniający się przez pozycję wobec słońca w równonoc wiosenną i jesienną.

Strony

Reklama