Reklama

Dziewiętnaście nowo zidentyfikowanych ofiar zostało uhonorowanych i pochowanych w niedzielę w Bośni, podczas gdy tysiące osób zebrało się, aby upamiętnić masakrę w Srebrenicy z 1995 roku...
Bombardowania między Izraelem a Gazą trwają nadal, co budzi strach przed nową wojną. Oto dlaczego od dziesięcioleci trwa konflikt między Izraelczykami a Palestyńczykami.
75-latek szuka dwóch Irlandczyków którzy mu w tym pomogli
Żoro Paweto (pawe – chustka) jest miejską legendą w Sofii. Przed czterdziestoma laty stolica popadła w szok i masakrę z powodu mitycznego mordercy i gwałciciela kobiet.
Film ten to delikatnie nakreślony portret genialnego kreatora mody który zrozumiał swoją epokę przynajmniej w takim samym stopniu co Coco Chanel.
Pisarz i jedyny serbski laureat nagrody Nobla, Ivo Andrić jest zapamiętany jako dyplomata, który odrzucił nazistowską ofertę ucieczki przed wojną w swoim kraju.
Mihajlo Pupin, światowej sławy wpływowy naukowiec, który udoskonalił telefon i zdobył nagrodę Pulitzera, do Ameryki przybył mając pięć centów.
Geniusz XX wieku, człowiek, którego wynalazki do dziś wprawiają w ból głowy naukowców. Nikola Tesla w dużej mierze jest odpowiedzialny za funkcjonowanie dzisiejszego świata.
Serbski naukowiec Milutin Milanković stworzył najbardziej precyzyjny kalendarz. Na jego cześć zostały nazwane kratery na Marsie i Księżycu, a zasługi za swoją pracę otrzymał po śmierci.
Serbia jest krajem, w którym dorastały jedne z największych umysłów, których praca znacząco zmieniła świat i przyczyniła się do jego obecnego wyglądu.

Strony

Reklama