Reklama

75-latek szuka dwóch Irlandczyków którzy mu w tym pomogli
Żoro Paweto (pawe – chustka) jest miejską legendą w Sofii. Przed czterdziestoma laty stolica popadła w szok i masakrę z powodu mitycznego mordercy i gwałciciela kobiet.
Film ten to delikatnie nakreślony portret genialnego kreatora mody który zrozumiał swoją epokę przynajmniej w takim samym stopniu co Coco Chanel.
Pisarz i jedyny serbski laureat nagrody Nobla, Ivo Andrić jest zapamiętany jako dyplomata, który odrzucił nazistowską ofertę ucieczki przed wojną w swoim kraju.
Mihajlo Pupin, światowej sławy wpływowy naukowiec, który udoskonalił telefon i zdobył nagrodę Pulitzera, do Ameryki przybył mając pięć centów.
Geniusz XX wieku, człowiek, którego wynalazki do dziś wprawiają w ból głowy naukowców. Nikola Tesla w dużej mierze jest odpowiedzialny za funkcjonowanie dzisiejszego świata.
Serbski naukowiec Milutin Milanković stworzył najbardziej precyzyjny kalendarz. Na jego cześć zostały nazwane kratery na Marsie i Księżycu, a zasługi za swoją pracę otrzymał po śmierci.
Serbia jest krajem, w którym dorastały jedne z największych umysłów, których praca znacząco zmieniła świat i przyczyniła się do jego obecnego wyglądu.
Jednen z pierwszych Europejczyków, który odegrał znaczącą rolę w lidze NBA, w której zdobył ponad 13000 punktów, VladeDivac jest człowiekiem, z którego Serbia jest dumna.
NovakDjoković w 2011 został tenisistą numer 1 na świecie i wszedł do annałów sportu  po serii 41 zwycięstw i 3 tytułach Wielkiego Szlema zdobytych w ciągu jednego roku.

Strony

Reklama