Reklama

Wraz z hymnem i herbem jest jednym z oficjalnych symboli państwa
Ślad po hiszpańskich konkwistadorach został zachowany w nazwach wielu miast i aż w ośmiu stanach USA
Choć wszyscy zakładają, że jest to dzieło Rzymian, po Segowii krąży inna wersja powstania tej budowli.
Wydaje się, że nic nie jest w stanie zszargać tego narodowego mitu.
Osobliwość, którą jest przesiąknięta serbska literatura od samych początków po dziś dzień wzbogaciła wspaniały ogród światowej literatury.
Temat Mishimy Yukio, pisarza, który rzeźbił swoje ciało oraz dyskutował o opłakującym Japonię cesarzu, do tej pory podejmowany był jedynie przez mężczyzn. Jak zatem postrzegają go kobiety żyjące w dzisiejszych czasach?
Historia Chorwacji jest tyleż interesująca co nieznana. Ten położony na wschodnim wybrzeżu Adriatyku kraj pojawił się na mapach już w VI wieku jako dwa chorwackie księstwa: Dalmatyńskie i Panońskie.
Wiosna Ludów przyniosła Chorwatom podział sił politycznych. Ten znajdujący się od ponad siedmiuset lat pod obcym panowaniem naród, coraz mocniej dążył do odzyskania wolności.
Najstarsze królestwo Europy. A jednocześnie kraj z religią państwową, w którym kościół dotowany jest z podatków wiernych oraz budżetu państwa. Dania jest krajem skandynawskim, choć do Skandynawii nie należy. Skandynawia historycznie należała do euro
Śmierć chorwackiego króla Dymitra Zvonimira była wyjątkowym wydarzeniem w historii Chorwacji. Mord na władcy dokonany przez możnych nie tylko przyczynił się do szybszego uzależnienia kraju od monarchii węgierskiej, ale również dał początek...

Strony

Reklama