Reklama

Nurkowie z Finlandii dokonali nieoczekiwanego odkrycia podczas eksploracji głębin morza Bałtyckiego, znajdując niezwykle dobrze zachowany wrak, datowany na prawie 400 lat.
Od dziesięcioleci w Muzeum w Hajfie przechowywane są dwa sarkofagi w kształcie ludzkiego ciała o długości 45 cm. Do tej pory nikt nie badał ich zawartości, bo wszystkim wydawało się, że w środku jest serce zmarłego.
Izraelscy archeolodzy oficjalnie ogłosili, że podczas ostatnich wykopalisk w pobliżu centrum miasta Yavna, odkryli cenną kolekcję wczesnoislamskich złotych monet.
Do największych tajemnic czasów współczesnych znawcy tematu zaliczają Dwarkę- indyjskie, zatopione miasto. Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie, kto je zbudował w czasach antycznych i w jaki sposób zatonęło. 
Z pewnością słyszeliście już o kuriozalnych przepisach prawa rodem z USA jak zakaz częstowania psów i kotów papierosami. Ale czy wiedzieliście, że istnieje norweskie miasteczko, w którym prawo zabrania umrzeć?
W oczekiwaniu na to, jak będzie wyglądała szkoła po Covid-19, odkryjmy wspólnie, jak zorganizowano edukację w cywilizacjach śródziemnomorskich, które nas poprzedzały.
Prawo o zabójstwie honorowym pochodzi z włoskiego kodeksu karnego, znanego także jako „codice Rocco”, a wzmianka o nim pojawia się na nagłówkach gazet przy wydawaniu orzeczenia o wyroku za kobietobójstwo w sprawie 46-letniej Ekwadorki.
Królową Elżbietę II zna każdy. Monarchini, która obecnie ma 94 lata, rozpoczęła swoje panowanie u boku Winstona Churchilla, a obecnie jej twarz jest jednym z „firmowych” znaków Wielkiej Brytanii.
Dawny pomyślny rozwój Dubrownika, którego to gospodarka opierała się na działalności morskiej i handlowej, był uwarunkowany przede wszystkim korzystnym położeniem geograficznym.
Dzień Zwycięstwa nad Japonią, często określany, jako „VJ Day”, jest corocznie obchodzony w celu upamiętnienia kapitulacji Japonii na rzecz sił alianckich, która miała miejsce 15 sierpnia 1945 roku. To wydarzenie oznaczało koniec II Wojny Światowej.

Strony

Reklama