Reklama

Dokładnie 28 listopada 1918 roku została powołana do życia polska Marynarka Wojenna. Z tej okazji w World of Warships, grze o bitwach okrętów wojennych (pośród imponującego wyboru najważniejszych jednostek w historii
Jednym z najbardziej groteskowych konfliktów na świecie jest konflikt o wyspę Hans. Wyspa stała się tematem sporów miedzy Kanadą i Danią, a „wojna” o nią trwa do dnia dzisiejszego. Bitwy o wyspę są bezkrwawe, ale trzeba mieć za to mocną wąt
Wszyscy wiemy, że przegrana bitwa pod Waterloo oznaczała koniec rządów Napoleona Bonaparte. Zdaniem naukowców do klęski cesarza przyczyniło się coś zupełnie nieoczekiwanego, a mianowicie erupcja wulkanu na drugim końcu świata.
Morze karaibskie jest usiane wieloma legendami związanymi z mitycznymi skarbami oraz pirackimi przygodami. Jego tajemnice przyciągają do siebie wielu odkrywców w poszukiwaniu majestatycznych wraków wraz z ich zawartościami.
Był wnukiem chłopa, ale możni świata zabiegali o jego łaskę. Niejednokrotnie to on decydował, kto trafi na szczyty władzy. Dla siebie chciał tylko jednego - nieograniczonej możliwości robienia pieniędzy.
Wielki Sztorm z roku 1703 spowodował zniszczenia na południu Wielkiej Brytanii i zachęcił powieściopisarza Daniela Defoe to napisania pionierskiej książki o dziennikarstwie oraz nauce.
Zwrot w sprawie źródła dżumy Justyniana, która zabiła 25 mln ludzi Pojawiła się w 541 roku n.e. i pochłonęła 25 mln istnień ludzkich.
Aż 1030 razy wydalano Żydów z państw, z których postawili swoja nogę
60 lat temu, w sercu Europy, dla rozrywki założono ogród żywych ludzi, którym przez ogrodzenie rzucano banany. W 1958 roku Belgia zorganizowała światowe targi,
Odkryte na Półwyspie Iberyjskim rysunki sprzed ponad 64.000 lat sugerują, że neandertalczycy byli kreatywni i posiadali, podobnie jak współczesny człowiek, umiejętność kreatywnego myślenia.

Strony

Reklama