Reklama

Po rewolucji islamskiej w 1979 r. muzyka w Iranie została uznana za przestępstwo.
Oszałamiająca mozaikowa posadzka, zwana „Ptasią Mozaiką”, została przypadkowo odkryta w 1955 roku na obrzeżach Cezarei w Izraelu, poza murami starożytnej osady.
Kilka słów o Uniwersytecie Bolońskim.
Jest to najwcześniejszy znany dowód na przeprowadzenie zabiegu medycznego na uchu. Czaszka kobiety z Hiszpanii nosi ślady bolesnej i udanej operacji.
Chociaż tulipany mogą być bardzo popularne w Holandii, należy zauważyć, że to nie tam pojawiły się po raz pierwszy.
Przed 80-cioma laty w berlińskiej willi nazistowscy funkcjonariusze dyskutowali o masowym mordzie milionów Żydów. Kim byli ci ludzie? I czy Holokaust został zaplanowany dopiero w 1942 r. w Wannsee? Najważniejsze pytania i odpowiedzi.
Język staro-cerkiewno-słowiański to język słowiański oparty głównie na dialektach macedońskich (południowosłowiańskich) wokół Saloników.
Kultura herbaty w Rosji jest nierozerwalnie związana z samowarem wynalezionym na początku XVIII wieku. Ten niezbędny przyrząd do parzenia herbaty rozpowszechnił się, gdy stała się ona napojem codziennego użytku we wszystkich warstwach społecznych.
The Forward udokumentował ponad 1000 ulic nazwanych i pomników ku czci, gdzie czci się nazistów. Śledztwo Forward ujawnia, że ​​w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie znajdują się setki posągów i pomników poświęconych ludziom, którzy podżegali lu
Jak konflikty z przeszłości zmieniły święta? Patriotyczne dekoracje i kartki wysyłane na linię frontu - wystawa bada mroczne i ciekawe aspekty świąt Bożego Narodzenia. 

Strony

Reklama