Reklama

Według niektórych, chodzi o średniowieczny poradnik medyczny napisany skróconą łaciną i dedykowany zamożnym kobietom. Zdaniem innych, napisał go po hebrajsku włoski lekarz ukazując przy okazji kąpiące się Żydówki.
Rezultatem obrad pokojowych po I wojnie światowej był Traktat Wersalski z 1919 roku. Wśród setek przepisów, o których nikt dziś nie pamięta, był także ten dający Czechom i Słowakom dostęp do morza.
Ofiary zbrodni sprzed blisko 5000 lat pochowane w masowym grobie w małopolskich Koszycach są członkami tej samej szerokiej rodziny - informuje na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences" międzynarodowy zespół naukowców. Ba
Na Filipinach znaleziono szczątki nowego gatunku człowieka z wyraźnie skrzywionym paluchem, co wskazuje na fakt, że wspinaczka była istotną aktywnością odległego przodka współczesnego człowieka.
Arthur John Priest, angielski palacz na statkach parowych, zasłynął przetrwaniem zatonięcia RMS Titanic. Jak się okazuje, nie był to jego jedyny wyczyn tego rodzaju.
Żydzi zdają się pouczać cały świat w kwestii przestrzegania praw człowieka i prowadzenia polityki imigracyjnej. Może warto im przypomnieć jak w latach 50 przeprowadzili rządowy holocaust nawet 200 tysięcy dzieci?
Dokładnie 28 listopada 1918 roku została powołana do życia polska Marynarka Wojenna. Z tej okazji w World of Warships, grze o bitwach okrętów wojennych (pośród imponującego wyboru najważniejszych jednostek w historii
Jednym z najbardziej groteskowych konfliktów na świecie jest konflikt o wyspę Hans. Wyspa stała się tematem sporów miedzy Kanadą i Danią, a „wojna” o nią trwa do dnia dzisiejszego. Bitwy o wyspę są bezkrwawe, ale trzeba mieć za to mocną wąt
Wszyscy wiemy, że przegrana bitwa pod Waterloo oznaczała koniec rządów Napoleona Bonaparte. Zdaniem naukowców do klęski cesarza przyczyniło się coś zupełnie nieoczekiwanego, a mianowicie erupcja wulkanu na drugim końcu świata.
Morze karaibskie jest usiane wieloma legendami związanymi z mitycznymi skarbami oraz pirackimi przygodami. Jego tajemnice przyciągają do siebie wielu odkrywców w poszukiwaniu majestatycznych wraków wraz z ich zawartościami.

Strony

Reklama