Reklama

Mieszkaniec Kunowic w woj. Lubuskim w trakcie wykonywania prac w przydomowym ogródku znalazł intrygujący przedmiot. Okazał się on być pochodzącym z średniowiecza niezwykle cennym zabytkiem!
Każdy z nas obejrzał w życiu przynajmniej kilka filmów historycznych z wielkimi scenami batalistycznymi. Zapewne wszyscy mamy więc przed oczami obraz pobojowiska, miejsca zasłanego trupami dzielnych żołnierzy. To widok przerażający, ale i brutalnie m
23 maja 2019 roku w Kaliningradzkim Obwodowym Muzeum Historii i Sztuki pokazano zegarek, który wpadł mieszkańcowi Królewca do sedesu 420 lat temu. Kaliningradzcy konserwatorzy poddali obróbce znaleziska z wykopalisk w miejscu osiedla mieszkalnego Ros
Według niektórych, chodzi o średniowieczny poradnik medyczny napisany skróconą łaciną i dedykowany zamożnym kobietom. Zdaniem innych, napisał go po hebrajsku włoski lekarz ukazując przy okazji kąpiące się Żydówki.
Rezultatem obrad pokojowych po I wojnie światowej był Traktat Wersalski z 1919 roku. Wśród setek przepisów, o których nikt dziś nie pamięta, był także ten dający Czechom i Słowakom dostęp do morza.
Ofiary zbrodni sprzed blisko 5000 lat pochowane w masowym grobie w małopolskich Koszycach są członkami tej samej szerokiej rodziny - informuje na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences" międzynarodowy zespół naukowców. Ba
Na Filipinach znaleziono szczątki nowego gatunku człowieka z wyraźnie skrzywionym paluchem, co wskazuje na fakt, że wspinaczka była istotną aktywnością odległego przodka współczesnego człowieka.
Arthur John Priest, angielski palacz na statkach parowych, zasłynął przetrwaniem zatonięcia RMS Titanic. Jak się okazuje, nie był to jego jedyny wyczyn tego rodzaju.
Żydzi zdają się pouczać cały świat w kwestii przestrzegania praw człowieka i prowadzenia polityki imigracyjnej. Może warto im przypomnieć jak w latach 50 przeprowadzili rządowy holocaust nawet 200 tysięcy dzieci?
Dokładnie 28 listopada 1918 roku została powołana do życia polska Marynarka Wojenna. Z tej okazji w World of Warships, grze o bitwach okrętów wojennych (pośród imponującego wyboru najważniejszych jednostek w historii

Strony

Reklama