Reklama

Niezwykle ciekawego odkrycia dokonała grupa archeologów badających wody litewskiego jeziora Oświe. Badacze odkryli na dnie akwenu bardzo dobrze zachowane szczątki średniowiecznego żołnierza. Wiek znaleziska został wstępnie określony na XVI wiek.
24 października 1975 roku – 90% islandzkich kobiet wstrzymało się od pracy zawodowej i wykonywani obowiązków domowych,. Ogłosiły 24-godzinny strajk domagając się równych i płac. Kraj był sparaliżowany. Dzięki protestowi doszło do głębokiej zmiany spo
12-letni Nathan Hrushkin od zawsze chciał być paleontologiem i ma już na koncie pierwsze wielkie odkrycie.
Włoscy archeolodzy, 2.000 lat po wybuchu Wezuwiusza (miała miejsce w 79 roku), odkryli „doskonale zachowane neurony” jednej z ofiar erupcji.
W ziemi można znaleźć prawdziwe skarby. Przekonali się o tym badacze podczas eksploracji terenu Tabasco.
Egipscy archeolodzy ujawnili w sobotę, że w ostatnich tygodniach natrafili na 59 wspaniale zachowanych, nienaruszonych sarkofagów, których pochodzenie datuje się na 2500 lat.
Split jest nam najczęściej kojarzony ze względu na swoje walory turystyczne, a zwłaszcza na pałac cesarza Dioklecjan i potężny pomnik biskupa Grzegorzu z Ninu. Wielu z odwiedzających miasto nie zwraca uwagi na jego olbrzymie znaczenie dla historii..
Większość terenów w południowo-zachodniej Francji jest obecnie pokryta lasami, ale w połowie XIX wieku tamtejszy krajobraz wyglądał zupełnie inaczej. Zamiast gęstych lasów sosnowych rozciągały się, jak okiem sięgnąć,bagna...
Niedawno przeprowadzone badanie pradawnego DNA rzuciło światło na to, kim były grupy Wikingów i jak kontaktowały się z innymi społecznościami które napotkały.
Telegram zawierający lok włosów Abrahama Lincolna oraz ślady krwi z ran powstałych podczas jego zamachu w 1865 roku został sprzedany na aukcji za ponad 81 000 dolarów.

Strony

Reklama