Reklama

31 lipca 1968 roku: Świadkowie byli przekonani, że Armia Czerwona używa kolumny czołgów do zaprezentowania swej potęgi podczas kryzysu czechosłowackiego.
Perm 36, muzeum w byłym obozie pracy, było uważane za doskonały przykład postępowej kultury pamięci w Rosji. Dopóki inicjatorzy nie zostali przegonieni.
NOWA ZELANDIA: Najnowsze badania nad historią mówioną sugerują, że Maorysi jako pierwszy odkryli Antarktydę, a jej odkrywca Hui Te Rangiora podróżował tam już w VII wieku.
Izraelski historyk i przewodniczący Niezależnej Międzynarodowej Komisji Badań nad Cierpieniem Wszystkich Narodów w Regionie Srebrenicy w latach 1992-1995, profesor Gideon Greif, powiedział, że w Srebrenicy nie doszło do ludobójstwa.
Noc Kupały, zwana również Nocą Świętojańską rozpocznie się 21 czerwca po zachodzie słońca. Noc Kupały to najkrótsza noc w roku. W poniedziałek rano o godzinie 5:32 nastąpiło przesilenie letnie i zaczęło się astronomiczne lato.
Nowy gatunek pradawnego nosorożca olbrzymiego – należącego do największych ssaków chodzących po ziemi – został odkryty na terenie północno-zachodnich Chin, jak podają badacze.
Dopiero w 2002 roku, jedno zdanie położyło kres kontrowersji, ustalając, że pierwotny pomysł Antonio Meucciego, czyli tzw. telettrofono, był pierwszą formą telefonu.
Ateny / Berlin - Grecja ostatecznie chce odszkodowania! 80 lat po niemieckim ataku na Grecję w czasie II wojny światowej rząd w Atenach ponownie wezwał do negocjacji w sprawie reparacji za zniszczenia wojenne. 
Historia LAV-25, czyli Light Armored Vehicle, rozpoczyna się w latach 80 XX wieku.
Kiedy świętujemy dzień Narodowych budzicieli (01.11.), myślimy prawie wszyscy o śmiałych, uczonych, niespokojnych arcy- … mężczyznach. Portrety na ścianach, nazwy ulic, szkół. Bohaterowie, których szanujemy nie tylko 1 listopada.

Strony

Reklama