Reklama

Obsesja na punkcie sześciopaka brzucha okazuję się nie słabnąć. Co więcej, wierząc badaniom nad ideałem męskiej sylwetki , prawdopodobnie wzrośnie ona dzięki mediom społecznościowym.
40 lat temu w Madrycie oddział Gwardii Cywilnej (Guardia Civil), pod dowództwem podpułkownika Antonio Tejero zaatakował Kongres Deputowanych, a Walencja została zajęta przez generała porucznika Jaime Milansa del Boscha z 2 tysiącami żołnierzy.
Relikty archeologiczne wskazują, że w V wieku p.n.e. w starożytnej Grecji praktykowano uścisk dłoni. Był to znak pokoju, który pokazywał, że nie ma się broni. Upamiętnieniem tego jest np. rzeźba nagrobkowa z V wieku w berlińskim Muzeum Pergamońskim.
Gospodarka Imperium Rzymskiego opierała się na dwóch głównych gałęziach: podboju i handlu wewnętrznym. Kiedy ta pierwsza przestała być praktykowana po księstwach Trajana i Hadriana, wkrótce pojawił się kryzys trzeciego wieku.
Malowidło na skale odkryte przez australijskich naukowców ma ponad 17 tysięcy lat i przedstawia kangura.
Sukces legendy przypisywany jest wyobraźni Arthura Conana Doyla, twórcy Sherlocka Holmesa, oraz pisarza, który posiadał ogromy wpływ na swoją epokę.
Naleśniki pochodzą sprzed około 30 000 lat, a naukowcy mają dowód, że to uwielbiane danie jest również jednym z najstarszych.
Ta strona przynosi wam wiele ciekawych informacji i opowieści o Serbii, których do teraz nie znaliście. Zanim jednak przejdziecie dalej przetestujcie swoją wiedzę.
Historia hodowli karpia na świecie sięga VI w. p. n. e, pierwsze znaleziska archeologiczne w Polsce związane z hodowlą ryb w stawach pochodzą z XII w. Wiedza na temat gospodarki stawowej była gromadzona od wielu stuleci i część z informacji praktyczn
Zejście Kukulkana jest grą światła i cieni, która sprawiła, że Chichén Itzá cieszy się światową sławą. Jednak nie ma żadnego dowodu na to, że ten efekt był obmyślony czy w ogóle dostrzegany przez twórców kompleksu - Majów.

Strony

Reklama