Reklama

Dopiero w 2002 roku, jedno zdanie położyło kres kontrowersji, ustalając, że pierwotny pomysł Antonio Meucciego, czyli tzw. telettrofono, był pierwszą formą telefonu.
Ateny / Berlin - Grecja ostatecznie chce odszkodowania! 80 lat po niemieckim ataku na Grecję w czasie II wojny światowej rząd w Atenach ponownie wezwał do negocjacji w sprawie reparacji za zniszczenia wojenne. 
Historia LAV-25, czyli Light Armored Vehicle, rozpoczyna się w latach 80 XX wieku.
Kiedy świętujemy dzień Narodowych budzicieli (01.11.), myślimy prawie wszyscy o śmiałych, uczonych, niespokojnych arcy- … mężczyznach. Portrety na ścianach, nazwy ulic, szkół. Bohaterowie, których szanujemy nie tylko 1 listopada.
Badanie Uniwersytetu w Kordobie zaprzecza temu, że fenicka świątynia boga Melkarta została wzniesiona na Wysepce św. Piotra i wysuwa teorię, że była na pobliskiej San Fernando.
Można by oczekiwać, że sędziowie zawsze zajmują się poważnymi i użytecznymi dla społeczeństwa sprawami. Nic bardziej mylnego, ponieważ zostało złożonych wiele pozwów, które wydają się absurdalne.
Anna van der Aar de Sterke założyła w 1782 roku w Delft stowarzyszenie literackie dla kobiet. Studentka Evi Dijcks odkryła to niedawno w bibliotece uniwersyteckiej w Lejdzie.
Obsesja na punkcie sześciopaka brzucha okazuję się nie słabnąć. Co więcej, wierząc badaniom nad ideałem męskiej sylwetki , prawdopodobnie wzrośnie ona dzięki mediom społecznościowym.
40 lat temu w Madrycie oddział Gwardii Cywilnej (Guardia Civil), pod dowództwem podpułkownika Antonio Tejero zaatakował Kongres Deputowanych, a Walencja została zajęta przez generała porucznika Jaime Milansa del Boscha z 2 tysiącami żołnierzy.
Relikty archeologiczne wskazują, że w V wieku p.n.e. w starożytnej Grecji praktykowano uścisk dłoni. Był to znak pokoju, który pokazywał, że nie ma się broni. Upamiętnieniem tego jest np. rzeźba nagrobkowa z V wieku w berlińskim Muzeum Pergamońskim.

Strony

Reklama