Reklama

Rok 2019 zostaƚ ogƚoszony przez UNICEF Rokiem Leonarda da Vinci. Na całym świecie odbywają się wystawy artystyczne i wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne związane z dziaƚalnością Mistrza.
Siedemnastego czerwca 1952 roku domem położonym w eleganckiej części Pasadeny w stanie Kalifornia wstrząsnęła potężna eksplozja.
Rzeczywiście, w regionach, w których żyją przedstawiciele rasy arktycznej, istnieje ryzyko, że staną się ofiarami promieniowania ultrafioletowego, a pochmurne wiosenne dni w tundrze są uważane za szczególnie niebezpieczne .
Mieszkaniec Kunowic w woj. Lubuskim w trakcie wykonywania prac w przydomowym ogródku znalazł intrygujący przedmiot. Okazał się on być pochodzącym z średniowiecza niezwykle cennym zabytkiem!
Każdy z nas obejrzał w życiu przynajmniej kilka filmów historycznych z wielkimi scenami batalistycznymi. Zapewne wszyscy mamy więc przed oczami obraz pobojowiska, miejsca zasłanego trupami dzielnych żołnierzy. To widok przerażający, ale i brutalnie m
23 maja 2019 roku w Kaliningradzkim Obwodowym Muzeum Historii i Sztuki pokazano zegarek, który wpadł mieszkańcowi Królewca do sedesu 420 lat temu. Kaliningradzcy konserwatorzy poddali obróbce znaleziska z wykopalisk w miejscu osiedla mieszkalnego Ros
Według niektórych, chodzi o średniowieczny poradnik medyczny napisany skróconą łaciną i dedykowany zamożnym kobietom. Zdaniem innych, napisał go po hebrajsku włoski lekarz ukazując przy okazji kąpiące się Żydówki.
Rezultatem obrad pokojowych po I wojnie światowej był Traktat Wersalski z 1919 roku. Wśród setek przepisów, o których nikt dziś nie pamięta, był także ten dający Czechom i Słowakom dostęp do morza.
Ofiary zbrodni sprzed blisko 5000 lat pochowane w masowym grobie w małopolskich Koszycach są członkami tej samej szerokiej rodziny - informuje na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences" międzynarodowy zespół naukowców. Ba
Na Filipinach znaleziono szczątki nowego gatunku człowieka z wyraźnie skrzywionym paluchem, co wskazuje na fakt, że wspinaczka była istotną aktywnością odległego przodka współczesnego człowieka.

Strony

Reklama