Reklama

Biblioteka Brytyjska udostępni obszerny zbiór skarbów jakimi są zdigitalizowane XIX-wieczne gazety, które tchną życie w historie zbiegów.
Dina Sanichar był wychowywany przez wilki w dżungli indyjskiego stanu Uttar Pradesh, aż w 1867 roku znaleźli go myśliwi, którzy zabrali go do sierocińca. Później posłużył Rudyardowi Kiplingowi jako inspiracja dla postaci Mowgliego.
W 1865 roku, po zniesieniu niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, grupa szkockich emigrantów założyła Ku Klux Klan, jedną z najkrwawszych tajnych sekt w historii Ameryki, która postanowiła bronić białej supremacji.
Broszka złożona z dwóch szafirów, w tym największego jaki kiedykolwiek był dostępny na licytacji, również znalazła kupca.
Emmy Noether była pierwszą profesorką matematyki w Niemczech. Była pionierką fizyki teoretycznej i algebry abstrakcyjnej, Albert Einstein nazywał ją geniuszem - jednak jako kobieta i Żydówka musiała przez całe życie walczyć o uznanie.
W roku 1891 Clara Braathen wraz ze swoim narzeczonym Paulem Olafem Boddingem udała się na wyprawę do Indii, aby zostać misjonarką. Podróż Clary była początkiem jej długiego, pełnego niespodzianek dramatu miłosnego.
Nikola Tesla to osoba, o której wszyscy słyszeli. Nikola Tesla to człowiek, który oświetlił świat.
Powstanie wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku, było jedyną tak dużą, udaną insurekcją w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski. W czwartek mija dokładnie 100 lat od wybuchu tego z
Naukowcy rozwiązali wieloletnią tajemnicę zatonięcia USS San Diego, jedynego amerykańskiego pancernika, który poszedł na dno podczas I wojny światowej.
I Wojna Światowa zakończyła się dokładnie 100 lat temu. Oto liczby, które nawet trudno potwierdzić, bo tak mało pozostało wiarygodnych źródeł.

Strony

Reklama