Reklama

Niezależnie od wizji, jaką rozpowszechnili badacze wyspy odnośnie tej wojny, historycy tacy jak John Lawrence Tone twierdzą, że większa część żołnierzy wstąpiła do wojsk niepodległościowych „zrobili to w ostatnim miesiącu konfliktu"
Dokładnie 154 lata temu miało miejsce pierwsze wydanie niezwykle ważnej historycznie książki, w zasadzie katechizmu marksistowskiej teorii ekonomicznej, która wywarła niesamowite piętno no sporej części historii XX wieku
Suchy wiatr w kolorze ochry sprawia, że upał wydaje się jeszcze intensywniejszy. Jest wczesne lato na przedmieściach Xi’an
Setki osób zebrały się w Richmond, dawnej stolicy secesjonistów podczas wojny secesyjnej z lat 1861-1865, by uczestniczyć w rozmontowaniu pomnika
Pistolet, którym zastrzelono osławionego przestępcę Billy’ego Kida w czasach amerykańskiego Dzikiego Zachodu, został sprzedany podczas aukcji za 6,03 mln dolarów, co stanowi rekordową sumę zapłaconą za broń palną.
Biblioteka Brytyjska udostępni obszerny zbiór skarbów jakimi są zdigitalizowane XIX-wieczne gazety, które tchną życie w historie zbiegów.
Dina Sanichar był wychowywany przez wilki w dżungli indyjskiego stanu Uttar Pradesh, aż w 1867 roku znaleźli go myśliwi, którzy zabrali go do sierocińca. Później posłużył Rudyardowi Kiplingowi jako inspiracja dla postaci Mowgliego.
W 1865 roku, po zniesieniu niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, grupa szkockich emigrantów założyła Ku Klux Klan, jedną z najkrwawszych tajnych sekt w historii Ameryki, która postanowiła bronić białej supremacji.
Broszka złożona z dwóch szafirów, w tym największego jaki kiedykolwiek był dostępny na licytacji, również znalazła kupca.
Emmy Noether była pierwszą profesorką matematyki w Niemczech. Była pionierką fizyki teoretycznej i algebry abstrakcyjnej, Albert Einstein nazywał ją geniuszem - jednak jako kobieta i Żydówka musiała przez całe życie walczyć o uznanie.

Strony

Reklama