Reklama

Emmy Noether była pierwszą profesorką matematyki w Niemczech. Była pionierką fizyki teoretycznej i algebry abstrakcyjnej, Albert Einstein nazywał ją geniuszem - jednak jako kobieta i Żydówka musiała przez całe życie walczyć o uznanie.
W roku 1891 Clara Braathen wraz ze swoim narzeczonym Paulem Olafem Boddingem udała się na wyprawę do Indii, aby zostać misjonarką. Podróż Clary była początkiem jej długiego, pełnego niespodzianek dramatu miłosnego.
Nikola Tesla to osoba, o której wszyscy słyszeli. Nikola Tesla to człowiek, który oświetlił świat.
Powstanie wielkopolskie, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku, było jedyną tak dużą, udaną insurekcją w naszej historii - doprowadziło do wyzwolenia spod władzy niemieckiej niemal całej Wielkopolski. W czwartek mija dokładnie 100 lat od wybuchu tego z
Naukowcy rozwiązali wieloletnią tajemnicę zatonięcia USS San Diego, jedynego amerykańskiego pancernika, który poszedł na dno podczas I wojny światowej.
I Wojna Światowa zakończyła się dokładnie 100 lat temu. Oto liczby, które nawet trudno potwierdzić, bo tak mało pozostało wiarygodnych źródeł.
Imperium Rosyjskie większości Polaków kojarzy się przede wszystkim z zaborem, wojnami napoleońskimi i Fiodorem Dostojewskim. Przed wami kilka ciekawostek o państwie, które zniknęło na zawsze wraz z nastaniem smutnych i czerwonych panów.
Niedzielne popołudnie 15 czerwca 1815 r., belgijskie Waterloo. Francuska piechota zajmuje pozycję, uzbrojeni niecierpliwie czekają na rozkaz ognia. Niektórzy wyciągają z kieszeni dwa połączone ze sobą dyski i na sznurku spuszczają je w dół.
98 lat temu, w nocy z 16 na 17 sierpnia 1919 r., wybuchło I Powstanie Śląskie, które objęło tereny powiatów rybnickiego i pszczyńskiego oraz część okręgu przemysłowego. Ten spontaniczny zryw polskiej ludności upadł po 10 dniach, przygotowując jednak
27 grudnia 1918 r. w Poznaniu doszło do rozruchów. Wojska niemieckie usiłowały jakoś zapanować nad euforią poznaniaków spowodowaną przyjazdem do miasta Ignacego Paderewskiego.

Strony

Reklama