Reklama

Towarzystwo Anglo-Polskie powstało jako stowarzyszenie założone przez poetę Thomasa Campbella i jego przyjaciół w celu okazania współczucia i wsparcia polskim powstańcom po powstaniu w 1832 roku w celu uzyskania wolności.
Victor Hugo pozostaje symbolem zaangażowanego intelektualisty. Jako pisarz, polityk i rysownik, przyczynił się do ukształtowania XIX-wiecznej Francji.
Śmiertelni wrogowie zaprzestają chcieć się nawzajem zabijać, i zawierają pokój – przynajmniej na czas świąt Bożego Narodzenia. Czy może być coś bardziej pasującego niż ten fakt, będący przekazem dla tych świąt, aby kochać drugiego jak siebie samego?
Dramatyczna była sytuacja Ziemi Tarnowskiej w grudniu 1914 roku. Polski nie było. Tarnów pełnił rolę prowincjonalnego miasteczka w Galicji.
Niezależnie od wizji, jaką rozpowszechnili badacze wyspy odnośnie tej wojny, historycy tacy jak John Lawrence Tone twierdzą, że większa część żołnierzy wstąpiła do wojsk niepodległościowych „zrobili to w ostatnim miesiącu konfliktu"
Dokładnie 154 lata temu miało miejsce pierwsze wydanie niezwykle ważnej historycznie książki, w zasadzie katechizmu marksistowskiej teorii ekonomicznej, która wywarła niesamowite piętno no sporej części historii XX wieku
Suchy wiatr w kolorze ochry sprawia, że upał wydaje się jeszcze intensywniejszy. Jest wczesne lato na przedmieściach Xi’an
Setki osób zebrały się w Richmond, dawnej stolicy secesjonistów podczas wojny secesyjnej z lat 1861-1865, by uczestniczyć w rozmontowaniu pomnika
Pistolet, którym zastrzelono osławionego przestępcę Billy’ego Kida w czasach amerykańskiego Dzikiego Zachodu, został sprzedany podczas aukcji za 6,03 mln dolarów, co stanowi rekordową sumę zapłaconą za broń palną.
Biblioteka Brytyjska udostępni obszerny zbiór skarbów jakimi są zdigitalizowane XIX-wieczne gazety, które tchną życie w historie zbiegów.

Strony

Reklama